KONST / Litografier / Färglitografi 13442272
*
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:34:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 17:12:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
*
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 17:12:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41